Cena bitcoinów spada poniżej 60 000 $ – ale oto dlaczego szykuje się większy wzrost

Bitcoin spadł w niedzielę poniżej 60 000 $ po nowych rekordach wszechczasów, ale napływ stablecoinów pokazuje, że nie jest to duży problem.

Bitcoin Bank odrobił pewne zyski, spadając poniżej 60 000 $ 14 marca, dzień po ustanowieniu nowego rekordowego poziomu 61 950 $ na Binance. Jednak dane dotyczące łańcucha wskazują, że trend wzrostowy prawdopodobnie utrzyma się w najbliższym czasie.

Jednym z kluczowych wskaźników, który sygnalizuje optymistyczny krótkoterminowy trend dla Bitcoin, jest wzrost depozytów stablecoinów na giełdy.

Chociaż wysokie stopy finansowania i przepełniony rynek powodują spadek ceny, wejście kapitału wykluczonego na rynek kryptowalut może jeszcze bardziej zwiększyć dynamikę Bitcoina.

Dlaczego Bitcoin spadł po przekroczeniu 60 000 $

Kiedy Bitcoin wkracza w odkrywanie cen i osiąga nowy rekord, zainteresowanie rynkiem naturalnie rośnie.

Na obecnym rozgrzanym do czerwoności rynku jest dużo płynności, co czyni go idealnym okresem dla wielorybów i inwestorów o dużej wartości netto, aby czerpać zyski ze swoich pozycji.

Filbfilb, pseudonimowy handlowiec i analityk techniczny, zauważył, że wysokie stawki finansowania na rynkach kontraktów terminowych i depozyty Bitcoin na giełdach zostały zauważone przed spadkiem.

Rynek kontraktów terminowych Bitcoin wykorzystuje mechanizm zwany „finansowaniem”, aby motywować handlowców w oparciu o równowagę rynkową

Na przykład, jeśli na rynku kontraktów terminowych Bitcoin jest więcej kupujących lub posiadaczy długich kontraktów, krótcy sprzedający są zachęcani do sprzedaży lub krótkiej sprzedaży. Kiedy tak się dzieje, stopa finansowania wzrasta, co sprawia, że ​​inwestowanie w bitcoin jest drogie.

Przed spadkiem stopa finansowania kontraktów futures dla BTC wahała się w zakresie od 0,05% do 0,1%, czyli od pięciu do dziesięciu razy więcej niż domyślna stopa finansowania w wysokości 0,01%. Filbfilb wyjaśnił :

„Tymczasowa wyprzedaż bitcoinów po wysokim finansowaniu, dużych napływach netto BTC i weekendowej pompie. Chyba ludzie myśleli, że tym razem było inaczej”.